FAQ - czyli pytania użytkowników
Co to właściwie są te aliasy ?
Alias to zasadniczo prawie to samo co domena. Jest to przekierowanie w ramce. Możesz dzięki temu zakamuflować swój długi adres strony, który zwykle jest trudny do zapamiętania i zastąpić łatwym, krótkim adresem założonym u nas.

Mamy np. adres:

  • http://www.twojadomena.com.pl/jakis_tam_katalog/index.html

Dla takiego o to adresu możemy sobie zarejestrować alias w domenie 1k.pl który będzie dużo krótszy co czyni go lepiej przyswajalnym, prostszym do zapamiętania dla użytkowników odwiedzających twoją stronę www

  • http://www.kowalski.1k.pl
  • http://www.kowalski.orq.pl
  • już niebawem nowe końcówki...

Więc jaka jest różnica między domeną a aliasem ?

Za Domenę trzeba płacić, średni koszt utrzymania 3 literowej domeny com.pl, org.pl, gov.pl czy net.pl to około 100zł rocznie. Dodatkowym problemem są potrzeby wykupienia płatnych serwerów i długi czas oczekiwania na zmiany, które dokonamy w konfiguracji domeny.

 

1k.pl to także w pewnym sensie domena i to nie tylko 3 literowa, gdyż możesz u nas założyć także domeny 2 literowe! Co więcej za korzystanie z naszych usług nie płacisz ani grosza, a zmiany w konfiguracji lub założenie takiej domeny jest natychmiastowe! Możesz śmiało podać opis strony oraz słowa kluczowe i już po 1 sekundzie będzie wszystko gotowe. A to wszystko dla Twojej wygody i minimum czekania.

 

Dlaczego dajecie to za darmo?
Naszym celem było stworzenie systemu aliasów dla WSZYSTKICH! Po to aby wspierać zdolnych, młodych ludzi, których zazwyczaj nie stać na zakup komercyjnej domeny. Chcemy dać wszystkim równe szanse wybicia się w internecie.

 

Czy gdy założę u was alias - będę zmuszony oglądać reklamy waszych sponsorów?

Nie! Nie dodajemy reklam do naszych aliasów. Reklamy nie podobają się nikomu i dlatego stworzyliśmy system aliasów bez reklam - i to całkowicie za darmo!

 

Jak mogę zarejestrować alias w systemie ?
Na wstępie musisz założyć u nas konto. Aby to zrobić kliknij na "Zarejestruj" po czym dokładnie i szczegółowo wypełnij formularz rejestracyjny. Kiedy już to zrobisz zostanie do ciebie automatycznie wygenerowana wiadomość w której będziesz musiał potwierdzić rejestracje w naszym systemie. Na koniec wystarczy się zalogować na 1k.pl i można już dowoli rejestrować domeny w naszym systemie poprzez kliknięcie w "Dodaj alias WWW" na stronie po zalogowaniu.

 

Jak dobrze wypozycjonować mój alias?

To bardzo proste! Wystarczy, że podczas zakładania aliasu wpiszesz odpowiednie słowa kluczowe, które są zgodne z zawartością strony, możesz dodać także opis strony.

Kolejnym krokiem jest ustawienie częstotliwości odwiedzania strony przez Roboty wyszukiwarek. Aby to zrobić wystarczy zmienić liczbę dni przy polu "Revisit:" - standardowo liczba jest ustawiona na 10 dni - to znaczy że robot wyszukiwarki będzie odwiedzał Twoją stronę co 10 dni - można to pole także zostawić puste aby robot odwiedzał stronę przy każdej okazji.

Korzystając z naszych aliasów możesz ustalić czy strona ma być indeksowana. Służy do tego pole "Robots:" - domyślnie puste oznacza że wszystkie roboty mogą odwiedzać Twoją stronę - dla pewności możesz ustawić na "ALL". Jeśli Twoja strona ma tajne informacje - i nie chcesz aby wiedzieli o jej istnieniu ludzie korzystający z wyszukiwarek - wystarczy że ustawisz na "NOINDEX".

 

Co znaczą pola poniższe pola podczas zakładania aliasu:

"Maskowanie:" - maskowanie włączone oznacza że każdy kto wejdzie na Twoją stronę, zamiast prawdziwego adresu będzie widział Twój alias - czyli przykładowy adres http://www.kowalski.1k.pl. Jeśli natomiast wyłączysz maskowanie po wpisaniu adresu aliasu (http://www.kowalski.1k.pl) i wejściu na stronę - pojawi się prawdziwy adres Twojej strony - opcja jest  przydatna dla osób, które prowadzą np. forum dyskusyjne i chcą uniknąć problemu z zapamiętywaniem cookies, które są ustawione dla innego adresu.

"Pokazuj dane whois:" - wyłączenie tej opcji spowoduje ukrycie danych wpisanych podczas rejestracji konta dla innych użytkoników.

"Pokazuj liczniki:" - jeśli nie chcesz aby inni widzieli ile masz wejść na stronę wystarczy że klikniesz na wyłącz a licznik zostanie ukryty do wglądu publicznego.

 

Mam sprawę do właściciela pewnej stronki, lecz nie wiem jak się z nim skontaktować, znam tylko jego alias.

U nas bardzo prosto możesz skontaktować się z właścicielem danego aliasu za pośrednictwem przycisku "whois". Nie musisz się jednak obawiać, że ktoś pozna Twój adres e-mail - korespondencja jest w pełni anonimowa i do czasu kiedy nie odpiszesz na daną wiadomość - nadawca listu nie pozna Twojego adresu.

 

Podałem zły adres URL strony, na którą ma zostać przekierowany alias, jak go zmienić?

Wystarczy zalogować się do systemu, kliknąć na "Lista aliasów WWW" a następnie na "edytuj" przy danym aliasie. Możesz tu także zmienić inne rzeczy dotyczące aliasu np. Tytuł strony, słowa kluczowe, opis ...

 

Jak sprawdzić ile moja strona ma odsłon?

Wystarczy zalogować się do systemu, kliknąć na "Lista aliasów WWW" a następnie na "statystyki" przy danym aliasie.

 

Czy istnieją ograniczenia w ilości rejestrowanych aliasów?

Nie ma takich limitów, można rejestrować aliasy dowoli.

 

Zapomniałem hasła, co mam zrobić ?
Gdy zapomnisz hasła do administracji aliasami, wystarczy skorzystać z opcji "przypomnienie hasla" do której zostaniesz przekierowany po wprowadzeniu błędnego loginu lub hasła przy logowaniu. Na Twoją pocztę zostanie wtedy przysłana widomość z dalszymi instrukcjami.

 

Jak kontaktować się z administratorem?

Mail kontaktowy to: admin@1k.pl

Można także użyć formularza kontaktowego na stronie: http://www.1k.pl/?p=contact

Czy naprawdę wasze aliasy są za darmo ?
Oczywiście, można się o tym przekonać zakładając konto w naszym systemie po czym rejestrując alias. Nie ma żadnych ukrytych chwytów. Prosto i DARMOWO :) Zapraszamy...

login:
hasło:
Sprawdź swoją domenę
www.
Przyjaciel :)
przyjaciel prawdziwy